Kultura | rozrywka | edukacja

„Szczęśliwa Siódemka” kołaczyckich licealistów z indeksami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie!

12 kwietnia już po raz czwarty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W Olimpiadzie w tym roku wzięło udział 204 uczniów szkół ponadgimnazjalnych klas maturalnych z 72 szkół z całej Polski.

Licealiści z indeksami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Fot. © archiwum Szkoły

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap odbywał się na terenie szkół i uczestnicy mieli do napisania pracę na temat wybrany z listy zagadnień zaproponowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Drugi etap polegał na rozwiązaniu testu drogą internetową, także na terenie szkół, których uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu. Do finałowej 30 z całej Polski dostali się uczestnicy z najwyższą liczbą punktów. Wśród tych najlepszych znalazło się aż 11 uczniów z kołaczyckiego liceum, jako jedynej szkoły ponadgimnazjalnej z województwa podkarpackiego.

Trzeci etap odbył się już na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego i sportowego. Konkurencja była duża, a poprzeczka postawiona została bardzo wysoko, gdyż do wygrania było 15 indeksów na studia w tej prestiżowej uczelni. Uczniowie z Liceum z Kołaczyc, z ogromnym zaangażowaniem przygotowywani przez nauczycieli: Dariusza Szczepanika, Macieja Karpa i podkom. Bogusława Filipa, wykazali się świetną formą sportową i wiadomościami teoretycznymi, dzięki czemu aż 7-miu z nich znalazło się na liście najlepszych 15 osób z całej Polski z tytułem Finalisty Olimpiady Policyjnej i otrzymało indeksy.

Gratulując zarówno finalistom, jak i przygotowującym ich nauczycielom, warto nadmienić, iż uczniowie z Liceum w Kołaczycach w czterech edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej zdobyli już w sumie 23 indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE