Sport | rekreacja | turystyka

XXVII Turniej szachowy o Puchar MDK w Jaśle

W minioną sobotę (21.04) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się Turniej Szachowy, w którym udział wzięło 26 zawodników, w tym dwóch ze Słowacji.

XXVII Turniej szachowy o Puchar MDK w Jaśle
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim I miejsce zajął Krzysztof Żarnowski (K. Sz. „Kornuty” Gorlice) 6,0 p. przed Krystianem Ziają („Urania” Krosno) i Słowakiem Teodorem Holtmanem – obaj po 5,5 p. Miejsca IV – VI po 5,0 p. podzielili Paweł Świder, Paweł Kaszczak – obaj z K. Sz. „Kornuty” Gorlice i Dawid Stopa („Hetman” Pilzno) wraz z Martinem Zuścinem z Bardejova i Patrykiem Mrozowskim („Urania” Krosno) po 4,5 p. Kategorię dziewcząt (szkoła podstawowa) wygrała Zuzanna Cisowska przed Wiktorią Lianą i Kamilą Lewandowską – wszystkie z K. Sz. „Kornuty” Gorlice. W kategorii chłopców szkoły podstawowe wygrał Paweł Świder przed Dawidem Stopą i Michałem Majewskim (K. Sz. „Kornuty” Gorlice).

Turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze, poziom był bardzo wysoki. Nagrody, dyplomy i puchar wręczyła Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle wraz ze Zbigniewem Dranką – Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego. Turniej przeprowadził i sędziował Zbigniew Kardyś.

Zbigniew Kardyś
(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE