Kultura | rozrywka | edukacja

Aleksandra Karasińska w tarnowieckiej bibliotece

Młodzież z tarnowieckiego gimnazjum miała niesamowita okazję uczestniczenia w niezwykłym, wydarzeniu. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu, dzięki nowoczesnej technologii multimedialnej zagościła Aleksandra Karasińska, zastępca redaktora naczelnego Newsweek Polska i redaktorka naczelna Newsweek Historia.

Wideokonferencja w bibliotece
Fot. © GBP w Tarnowcu / Wacław Kozdrój

Trzydziestoosobowa grupa młodzieży spotkała się z nią podczas streamingu (czyli oglądania w sieci wideokonferencji) warsztatów dziennikarskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Wydarzenie miało miejsce 24 maja 2013 r.

Uczniowie mieli możliwość podsłuchania rozmów Aleksandry Karasińskiej i młodzieży ze szkół biorących udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Fundację Nowe Media. Fundacja ta była również organizatorem wideokonferencji. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wyszukiwać informacji w otaczającym nas świecie jak zorganizować dobry wywiad, jak napisać dobrą informację oraz na jakie informacje zwracać uwagę w internecie by zostać dobrym dziennikarzem oraz reporterem. Ponadto, dzięki pytaniom skierowanym do gościa, dowiedzieli się jakie szkoły trzeba ukończyć oraz gdzie i jak pracować żeby zostać redaktorem takiej gazety.

Wśród tarnowieckiej młodzieży byli również uczestnicy warsztatów dziennikarskich organizowanych przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu. To już po raz czwarty mieli możliwość spotkania z dziennikarzem, i zdobycia wiedzy na temat mediów.

(GBP w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE