Na drogach

Chwila nieuwagi i kolizja trzech aut paraliżuje komunikację w mieście

Przez nieuwagę jednego z kierowców doszło do kolizji trzech samochodów osobowych, która na kilkadziesiąt minut sparaliżowała ruch w centrum miasta. I to w godzinach komunikacyjnego szczytu. Pojazdów blokujących jeden pas jezdni nie można było usunąć do momentu ustalenia obrażeń ciała, których doznała jedna z osób biorących udział w zdarzeniu. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

Kolizja na Kazimierza Wielkiego
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Kazimierza Wielkiego
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

O zderzeniu trzech samochodów osobowych na ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle służby ratownicze zostały poinformowane tuż przed godziną szesnastą. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej, policyjny patrol ruchu drogowego oraz karetka Pogotowia Ratunkowego.

Z zebranych informacji wynika, że pojazdy poruszały się w kierunku Ronda „Solidarności”. Do stłuczki doszło tuż przed mostem na rzece Jasiołce. Zainicjował ją kierujący samochodem osobowym Peugeot 607, który nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego BMW X3. Ten, siłą uderzenia, uderzył z kolei w tył Forda Focusa.

Do szpitala trafiła 29-letnia kobieta, siedząca za kierownicą BMW. Po udzieleniu jej pomocy medycznej została zwolniona do domu. Pozostali uczestnicy nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Dopiero po otrzymaniu informacji na temat zdrowia poszkodowanej policjanci mogli sprawnie przystąpić do rozliczenia sprawcy zdarzenia i odblokowania pasa ruchu.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowców. Wynik badania na urządzeniu pomiarowym wskazał we wszystkich przypadkach 0,00 promila alkoholu.

Sprawca kolizji, 38-letni kierowca Peugeota 607, został ukarany mandatem oraz przypisanymi obligatoryjnie do tego rodzaju zdarzenia drogowego sześcioma punktami karnymi.

Na czas prowadzonych czynności pojazdy były przepuszczane w sposób wahadłowy tak, aby zachować płynność ruchu w centrum miasta.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE