Kultura | rozrywka | edukacja

Dzień Dziecka w Tuwimolandii na Osiedlu Mickiewicza (zapowiedź)

Gdzie spotkać zapominalskiego Słonia Trąbalskiego, przyjacielskiego Dżońcia czy sympatyczne dwa Michały?

Zapowiedź

Wystarczy wziąć udział w Dniu Dziecka w Tuwimolandii, organizowanym przez Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i 139 DH „Lisy” przy ZSM nr 3. Impreza odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.30 przed salą Zarządu Osiedla Jasło Mickiewicza przy ul. Krasińskiego 17 i zainauguruje XII Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania w MBP.

W czasie radosnego święta najmłodszych, towarzyszyć im będą barwni bohaterowie wierszy Juliana Tuwima, zawiruje chusta animacyjna i uniosą się w powietrze tęczowe bańki mydlane. Będzie okazja wysłuchać głośnego czytania wierszy autora słynnej „Lokomotywy” , spróbować sił w zabawach sprawnościowych i wziąć udział w konkursie na największą bańkę mydlaną, a także wykonać ilustracje do przeczytanych wierszy. Najmłodsi wezmą także udział w konkursie na najlepszego znawcę twórczości Tuwima, odgadując z jakiego wiersza pochodzą bohaterowie zabawnych perypetii. Zapraszamy do Tuwimolandii!

Sponsorami XII OTCD „Całe Jasło Czyta Dzieciom” są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE