Kultura | rozrywka | edukacja

Książkowe łowy w MBP

W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wiele atrakcji czytelniczych. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się kiermasz „Książkowy second hand”.

Kiermasz książek
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Można tu nabyć za symboliczną złotówkę ciekawe tytuły. Biblioteka przygotowała ich 837 z różnych dziedzin. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się książki z ziołolecznictwa, finansów i bankowości, podróżnicze i poradniki z serii „Sam naprawiam samochód”. Młode mamy poszukiwały dla dzieci książek Brzechwy i Tuwima, znanych z własnego dzieciństwa, z działającymi na wyobraźnię ilustracjami Szancera i Rychlickiego.

Wielbiciele biografii też znaleźli coś dla siebie. Popularna okazała się biografia Beethovena i Kopernika. Wielką nadzieją napawa fakt, że sporo młodzieży, która korzysta z usług naszej placówki wyruszyła na „książkowe łowy”. Stali bywalcy biblioteki przychodzili kilka razy w ciągu dnia, by czegoś nie przegapić. Błyszczące oczy świadczyły o tym, że to dla nich okazja do powiększenia domowego księgozbioru.

Jeden z uczestników znalazłszy książkę o modelarstwie butelkowym westchnął z zachwytem: „Tak długo szukałem jej na allegro, a ona tu na mnie czekała”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE