Kultura | rozrywka | edukacja

Łączy nas pasja czytania!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

W Filii nr 1 ul. Sobniowska 34, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, powstał Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Sobniów.

Dyskusyjne Kluby Książki to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi, spędzanie wolnego czasu i przyjaźń z książką. Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał w 2006 r. w Instytucie Książki w Krakowie, a inspiracją była brytyjska idea wspólnego czytania i rozmów o książkach. Ta idea spotkań miłośników książek i czytania, szybko rozprzestrzeniła się w całej Polsce.

DKK Sobniów skupia młodzież-miłośników literatury w wieku od 12 do 16 lat. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 24 maja 2013 r. – uczestnicy dyskutowali o losach dziwacznego ogra i jego niezwykłych przyjaciół z książki „Na tropie ogra” Evy Ibbotson. Spotkania DKK Soboniów będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Na kolejną literacką zabawę zapraszamy w piątek 21 czerwca 2013 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Ksiązki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Informacji o Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki Sobniów udziela:

Anna Gubernat-Rutana
filia1@mbp.jaslo.pl
tel. 13 445 58 57

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE