Kultura | rozrywka | edukacja

Nietypowe spotkanie autorskie

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniczne Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował nietypowe spotkanie autorskie. Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki i trzecioklasiści z Gimnazjum ZSP w Skołyszynie połączyli się przez skype z Gają Kołodziej – młodą i utalentowaną autorką książek dla młodzieży.

Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej
Fot. © GOKiCz w Skołyszynie

Gaja Kołodziej marzyła, by zostać aktorką, nie znosiła szkoły, a matematykę traktowała jak zło konieczne. Pierwsze próby pisania podjęła już w dzieciństwie. Mając 20 lat, wydała swoją pierwszą powieść pt. „Wystrzałowa licealistka” – pierwszy tom przygód Mel, agentki 772. W marcu 2011 roku ukazał się drugi tom zatytułowany „Wystrzałowa maturzystka”, zaś w czerwcu 2012 roku do księgarni trafiła następna książka –„Dar”. Miesiąc temu ukazała się najnowsza, czwarta powieść Gai „Księżniczka. W blasku sławy i cieniu obsesji” nakładem jej prywatnego wydawnictwa – Literary Art Institute.

Gaja Kołodziej jest najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Studiowała psychologię w Holandii, praktyki odbyła w Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł spotkań autorskich przez Internet. W wolnych chwilach relaksuje się haftując i czytając książki. Lubi tańczyć, grać na fortepianie i jeździć konno.

Spotkanie odbyło się 8 maja 2013 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE