Kultura | rozrywka | edukacja

O finansach…w tarnowieckiej bibliotece

Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym? Ile wydaję i na co mnie stać? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczestnicy bezpłatnego kursu w ramach projektu „O finansach w… bibliotece”.

O finansach ... w tarnowieckiej bibliotece
Fot. © GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TARNOWCU

Realizatorem projektu jest FRSI (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) we współpracy z NBP i oczywiście z bibliotekami biorącymi udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Projekt skierowany jest do osób w wieku 50+ z terenów wiejskich i małych miast, ponieważ ma szansę przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia finansowego osób starszych.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu pierwsze spotkanie odbyło się 21 maja 2013 r. w godz. od 9-12. W zdobywaniu nowych informacji o gospodarowaniu własnym budżetem pomógł przygotowany i przetestowany bezpłatny kurs e-learningowy w formie warsztatów. Warsztaty prowadziły przeszkolone wcześniej bibliotekarki – pracownice biblioteki tarnowieckiej: Magdalena Juszczyk oraz Sabina Gromek. Nadzór merytoryczny nad warsztatami sprawowała Ewa Lelek – koordynator regionalny programu, a zarazem instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Uczestniczki programu miały za zadanie zalogować się samodzielnie na panel programu, a następnie wykonać poszczególne zadania wytyczone przez program. Dowiedziały się czym się różni budżet państwa od budżetu domowego, jak wykorzystać internet do gospodarowania własnym budżetem czy gdzie sprawdzić cenę towaru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kursu za przybycie i uczestnictwo w pierwszym spotkaniu. Zachęcamy jednocześnie do wzięcie udziału w kolejnym spotkaniu (II moduł) który zaplanowany jest na 4 czerwca 2013 pt: „ Bank przez Internet”

Pragniemy podziękować również naszym wolontariuszkom: Joannie Tomkiewicz i Katarzynie Jakubowskiej, które służyły pomocą uczestniczkom kursu w obsłudze komputera.

(GBP w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE