Informacje

Poszukiwany wpadł w czasie kontroli drogowej

Policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowe zatrzymali mężczyznę poszukiwanego ośmioma listami gończymi. Mieszkaniec powiatu dąbrowskiego wpadł w czasie kontroli drogowej. Na swoim koncie ma liczne oszustwa, poszukiwany był również za inne przestępstwa. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci jasielskiej drogówki prowadzący nadzór nad ruchem w Zarzeczu, we wtorek 7 maja br. zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata ze skierniewickimi numerami rejestracyjnymi. Samochodem kierował mężczyzna, który o kilkadziesiąt kilometrów przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. W czasie kontroli, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło bardzo nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informacyjnym funkcjonariusze ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego poszukiwany jest ośmioma listami gończymi wystawionymi przez sześć prokuratur oraz dwa sądy. Okazało się, że trudni się głównie wyłudzaniem pieniędzy i oszukiwaniem ludzi. Na swoim koncie ma także zniszczenie mienia i uchylanie się od płacenia alimentów. Za część przestępstw został skazany na karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego i doprowadzili do jasielskiej komendy, skąd trafił do aresztu śledczego. Wkrótce odpowie za pozostałe przestępstwa i odbędzie zasądzony wyrok.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE