Na drogach

Światowy Tydzień BRD

W niedzielę zakończył się Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku poświęcony był bezpieczeństwu pieszych – niechronionych uczestników ruchu drogowego w miastach. W jego obchody włączyli się również policjanci jasielskiej drogówki, którzy w czasie profilaktycznych spotkań promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Od 6 do 12 maja br. obchodzony był Drugi Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Była to doskonała okazja do zwrócenia uwagi użytkownikom dróg na podstawowe problemy bezpieczeństwa na drogach, a także do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci.

W obchody Tygodnia Bezpieczeństwa włączyli się również policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze spotkali się m.in. z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Prelekcję przeprowadził asp. Bartłomiej Świerczek z jasielskiej drogówki, który przybliżył młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na niechronionych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze odwiedzili również Zakład Karny w Jaśle, gdzie spotkali się z więźniami odbywającymi kary pozbawienia wolności za przestępstwa drogowe. Uczestnicy spotkania m.in. obejrzeli materiał filmowy obrazujący jakie zachowania pieszych oraz kierowców mogą doprowadzić do wypadku drogowego i jakie mogą być jego skutki. Wysłuchali również wykładu na temat zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz ich konsekwencji prawnych i moralnych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE