Sport | rekreacja | turystyka

Trzecie miejsce młodych siatkarzy MKS „MOSiR” Jasło na finale wojewódzkim Kinder+ Sport

W niedzielę (26.05) w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki Kinder+ Sport w piłce siatkowej chłopców. MKS do eliminacji wystawił trzy ekipy: jeden zespół z V klasy i dwa z klasy VI. Wszystkie ekipy z Jasła bez większych problemów awansowały do finału wojewódzkiego!

Młodzi siatkarze MKS MOSiR Jasło

Chłopcy z piątej klasy zajęli 6 miejsce, natomiast z szóstej zespół drugi 5 miejsce i pierwszy zespół z Jasła 3 miejsce!!! Bezkonkurencyjna była AKS Resovia Rzeszów, która w finale klas szóstych pokonała zespół z Leżajska. AKS Resovia tym samym uzyskała bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 1-2 lipca w Zielonej Górze, a Trójka Leżajsk i MKS MOSiR Jasło o finały powalczą w turnieju barażowym, który odbędzie się około połowy czerwca prawdopodobnie w Kielcach.

Klasa V wystąpiła w składzie: Ulaszek Roman, Turek Norbert, Ochoński Bartosz i Konik Łukasz, natomiast klasę VI reprezentowali: Dryja Norbert, Błażejowski Hubert, Syzdek Szymon, Warchoł Jakub, Marszałek Dawid, Wojnarowicz Bartosz, Samborski Mikołaj, Kozioł Mateusz, Kosiba Rafał. Trenerem jasielskich siatkarzy jest Gliwa Mateusz.

Warto zauważyć, że w tegorocznym finale wojewódzkim nagrody dla najlepszych zespołów wręczali tegoroczni mistrzowie Polski – trener ASSECO Resovi Rzeszów Andrzej Kowal i rozgrywający Maciej Dobrowolski.

(MKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE