Informacje

W czołówce Mistrzostw Policji w Strzelaniu

Reprezentujący jasielską komendę Policji mł. asp. Edward Misiołek wywalczył wysokie szóste miejsce w Mistrzostwach Policji w Strzelaniu. W zawodach rozegranych na strzelnicy Szkoły Policji w Katowicach rywalizowało 156 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju.

Mistrzostwa Policji w Strzelaniu
mł. asp. Edward Misiołek (pierwszy z prawej). Fot. © Szkoła Policji w Katowicach (katowice.szkolapolicji.gov.pl)

W minioną sobotę na strzelnicy katowickiej szkoły Policji odbyły się V Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Główny Policji. W mistrzostwach oprócz policjantów udział wzięli także funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Żandarmerii Wojskowej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz Służby Ochrony Kolei. Z całego kraju na zawody zjechało 156 zawodników, by doskonalić umiejętności strzeleckie oraz wymieniać doświadczenia, a przy tym popularyzować strzelectwo.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich było strzelanie dokładne w pozycji stojącej do celu w odległości 25 metrów. Druga konkurencja, strzelanie dynamiczne, polegała na oddaniu 12 strzałów do celów w odległości 25 i 50 metrów, po wcześniejszym przebiegnięciu 100 metrów. Obie konkurencje rozgrywane były w określonych limitach czasowych.

W klasyfikacji indywidualnej spośród 156 zawodników wysokie szóste miejsce wywalczył młodszy aspirant Edward Misiołek, który pełni na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Nowym Żmigrodzie. Aspirant Misiołek jest również instruktorem wyszkolenia strzeleckiego w jasielskiej jednostce.

Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy podium w przyszłorocznych mistrzostwach.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE