Informacje

Dębowiec: Saletyni wiaryg(ł)odni

Pod naszym patronatem

Pod hasłem Wiaryg(ł)odni w dniach 8-13 lipca 2013 roku w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu k. Jasła odbędzie się XXVI Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. To sześć dni modlitwy, refleksji i radości. Organizatorami Spotkania są Misjonarze Saletyni.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, żeby powiększyć)

W liście na rozpoczęcie Roku Wiary papież Benedykt XVI napisał: Nie możemy się zgodzić, aby sól zwietrzała, a światło było trzymane pod korcem (por. Mt 5, 13-16). Także współczesny człowiek, jak Samarytanka przy studni, może na nowo odczuć potrzebę pójścia, aby słuchać Jezusa, który wzywa nas do wiary w Niego i zaczerpnięcia z jego źródła, wytryskującego wodą żywą (por. J 4, 14). Zachęceni tymi słowami Ojca Świętego, chcemy tegoroczne Spotkanie poświęcić właśnie tematowi wiary. Dzisiaj także młody człowiek odczuwa to pragnienie i głód pójścia za Jezusem wzywającym go do odpowiedzialnej wiary i czerpania z prawdziwego Źródła, a nie z jego podróbek. Zauważamy to, jesteśmy tego świadomi i chcemy o tym wszystkim mówić podczas tegorocznego Spotkania w Dębowcu.

Poprzez konferencje, koncerty, codzienną Eucharystię chcemy zbliżyć się jeszcze bardziej do Jezusa i odkrywać, jak bardzo serce każdego człowieka g(ł)odne jest Jego obecności. Spotkanie Młodych w Dębowcu jest szansą, aby uczynić swoje życie innym, lepszym poprzez sakrament pojednania, (podczas którego żaden kapłan nie będzie skąpił czasu na rozmowę o problemach i trudnościach), poprzez nawiązanie nowych wspaniałych znajomości oraz poprzez odkrycie, że Kościół nie jest wymierającą instytucją starszych ludzi, lecz żywą wspólnotą, także młodych, wierzących ludzi, płonącą ogniem Miłości samego Boga!

Zaproszeni w tym roku Goście to: bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej, Dobromir „Mak” Makowski, nawrócony narkoman; Ireneusz Krosny, polski mim i głęboko wierzący katolik; ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik, duszpasterz młodzieży alternatywnej i więźniów; Ania Golędzinowska, nawrócona modelka, ocalona z piekła; Grzegorz Wacław „Dziki”, były anarchista; ks. Michał Olszewski SCJ, egzorcysta; Beata i Marcin Mądrzy, małżeństwo seksuologów i Brygida Grysiak, znana dziennikarka telewizyjna, odważnie opowiadająca się za życiem. Będzie także okazja do zadawania im nurtujących pytań.

Podczas Spotkania Młodych nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę i refleksję przed Najświętszym Sakramentem i w obecności Płaczącej Matki z La Salette. A w piątkowy wieczór jak co roku wielki koncert uwielbienia Twarzą w twarz z Mistrzem – Nasyceni Pełnią Chwały. W Dębowcu wystąpią także chrześcijańskie zespoły, grające muzykę z głębokim przesłaniem: Genezareth, Porozumienie, Mate.O i Bethel.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na Facebooku Zapraszamy.

ks. Piotr Szweda MS

SŁOWA KLUCZOWE