Kultura | rozrywka | edukacja

Odkrywamy Sekret Eleonory – bajkowy Dzień Dziecka w bibliotece

Co może się wydarzyć kiedy czytamy? Absolutnie wszystko! W ramach obchodów Dnia Dziecka oraz XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zamieniliśmy bibliotekę w kino i przestrzeń głośnego czytania. W czwartek 6 czerwca uczniowie jasielskich szkół podstawowych wzięli udział w projekcji filmu Sekret Eleonory i wysłuchali głośnego czytania znanych bajek J. Tuwima.

Dzień dziecka w bibliotece
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

O radości i sile jaka drzemie w czytaniu przekonywał dzieci filmowy bohater Sekretu Eleonory. Dzieci obejrzały historię siedmioletniego Nathaniela, który odkrywa, że w książkach w jego domowej biblioteczce mieszkają bohaterowie dziecięcej literatury – kiedy zaczyna czytać pojawia się piękna Alicja z Krainy Czarów, nierozłączni Czerwony Kapturek i Wilk czy wiecznie gubiący okulary Geppetto. Rodzice chcą sprzedać ksiązki, więc chłopiec dzielenie rusza na ratunek swoim małym przyjaciołom.

Filmowe spotkanie zakończyły kalambury, w których hasłami do zgadnięcia były bajkowe postacie. Emocje towarzyszące wspólnemu odgadywaniu i długa kolejka chętnych do rysowania udowodniły, że dzieci wciąż wierzą w magię czytania!

Projekcje filmu umożliwiła Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ramach programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE