Sport | rekreacja | turystyka

Sukces Tarnowca na Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików i Juniorów w Badmintonie

W sobotę (22.06) w Ropczycach pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików i Juniorów w Badmintonie. W zawodach tych uczestniczyli również reprezentanci UKS MixTeam z Tarnowca: Jessica Orzechowicz oraz Eryk Głowacki. Liczna grupa najlepszych badmintonistów podkarpackich klubów dostarczyła dużo emocji i niezapomnianych wrażeń w pojedynkach gier pojedynczych i podwójnych.

Badminton

Sukces odniosła przedstawicielka UKS MixTeam z Tarnowca Jessica Orzechowicz, która zajęła II miejsce w kategorii gier podwójnych grając razem z koleżanką klubową z Rzeszowa Patrycją Domańską. Ponieważ były to zawody Młodzików i Juniorów, a więc uczniów klas Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych sukces ten tym bardziej zasługuje na wyróżnienie, gdyż Jessica (IV klasa SP) występowała na zawodac, jako najmłodsza uczestniczka, rywalizując z koleżankami i kolegami nawet o 4 lata starszymi.

Zawody w Ropczycach były już ostatnimi zawodami w sezonie 2012/2013, który to sezon UKS z Tarnowca może zaliczyć do udanych:

Osiągnięcia UKS MixTeam Tarnowiec w sezonie 2012/2013

1. I Miejsce w grze pojedynczej i podwójnej oraz Tytuły Mistrzowskie na Mistrzostwach Podkarpacia 2013 (dzieci: rocznik 2002 i młodsze -Czerwiec 2013)
2. Czterokrotne I Miejsce na Turniejach Wojewódzkich Żaków (Rzeszów, Rzeszów, Rzeszów Żyraków k. Dębicy) (2012/2013)
3. I Miejsce na Krajowym Turnieju Żaków o Puchar Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie k. Kielc (Luty 2013)
4. I i II Miejsce na Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczucinie (styczeń 2013)
5. I Miejsce na Majowym Turnieju Badmintona w Szymbarku k. Gorlic (Maj 2013)
6. I Miejsce w grze pojedynczej i podwójnej na Wojewódzkim Turnieju MM w Jaśle (Kwiecień 2013)
7. II Miejsce w grze podwójnej na Wojewódzkim Turnieju Młodzików w Ropczycach (Czerwiec 2013)
8. Podwójne V miejsce (gra pojedyncza i podwójna) na Międzynarodowym Turnieju Żaków o Puchar Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie k. Kielc (Czerwiec 2013)
9. 2 x III Miejsca w Turniejach Krajowych Młodzików Młodszych w grze pojedynczej oraz grach podwójnych (Ropczyce, Medyka) (Marzec, Kwiecień 20113)
10. I i II Miejsce na Turnieju Victora w Mielcu oraz uzyskanie kwalifikacji do Turnieju Głównego Master (Marzec 2013)

Dodatkowo:

Zwycięstwo w kwalifikacjach oraz udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Ostrowie Wielkopolskim (Maj 2013)
Bezkonkurencyjne pierwsze miejsce w rankingu wojewódzkim dzieci oraz wysoka pozycja w Generalnej Klasyfikacji Krajowej Młodzików Młodszych (gra pojedyncza i podwójna)
Udział w zgrupowaniach i obozach szkoleniowych kadry wojewódzkiej (Straszęcin, Medyka)

(UKS „MixTeam” Tarnowiec)

SŁOWA KLUCZOWE