Kultura | rozrywka | edukacja

Tęczowe czytanie – finał XII OTCD

Ponad 120 dzieci wyruszyło w podróż po Kolorowych Książkowych Światach wraz z Pawłem Beręsewiczem, autorem popularnych książek dla dzieci oraz Natalią Zduń i Piotrem Panczakiem, aktorami Teatru Maska z Rzeszowa. 4 czerwca w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w holu Jasielskiego Domu Kultury odbył się piknik integracyjny połączony z tradycyjnym głośnym czytaniem, zabawami i rozdawaniem prezentów książkowych. Organizatorem pikniku była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Tęczowe czytanie
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Podczas imprezy najmłodsi wysłuchali głośnego czytania o zabawnych perypetiach sympatycznego Pana Mamutko przez zaproszonych gości: Andrzeja Czerneckiego Burmistrza Miasta Jasła, Pawła Beręsewicza, autora popularnych książek dla dzieci, Annę Przywarę, przedstawiciela PGNiG, Barbarę Wątrobę, przedstawiciela Piekarni Jana Wątroby oraz Janusza Szewczyka, dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

Wraz z Pawłem Beręsewiczem, dzieci przy kawie i herbacie miały okazję dowiedzieć się, jakie przygody ukryte są w książkach napisanych przez autora. Małych rozmówców i słuchaczy poważnej, pół żartem pól serio, dyskusji o literaturze zainteresowała Historia Człowieka z blizną, losy Zawodowców i pytanie Czy wojna jest dla dziewczyn? Po burzliwej dyskusji nadszedł czas na zabawę, do której zaprosili dzieci aktorzy Teatru Maska. Harcom, zawodom sprawnościowym i tanecznym wygibasom w rytmach Macareny nie było końca. Imprezę zakończył miły akcent obdarowania najmłodszych książkami zakupionymi dzięki hojności sponsora PGNIG oraz słodki poczęstunek, który zapewniła Piekarnia Jana Wątroby.

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem i aktorami Teatru Maska odbyło się w ramach projektu „Wariacje literackie” który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorami akcji „Całe Jasło czyta dzieciom” w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE