Kultura | rozrywka | edukacja

„Usta ciszy”: promocja tomiku Haliny Urban

Spotkanie autorskie z Haliną Urban oraz promocja jej nowego tomiku poezji pt. „Usta ciszy” odbyła się 25 czerwca 2013 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Spotkanie autorskie z Haliną Urban
Fot. © archiwum Biblioteki

Przygodę z pisaniem poetka rozpoczęła w 2012 roku debiutując tomikiem „Emocje”. Przez wiele lat pisała „do szuflady”, jak sama mówi: „…pierwsze wiersze były niejako terapią pozwalającą odreagować stres. Pisane są więc z głębi serca…”

Wiersze autorki są bardzo emocjonalne, wzruszają, pozwalają czytelnikowi na przeżywanie chwil radości związanych ze świętami i ich tradycjami, mówią o tęsknocie i szczęściu rodzinnym oraz miłości do koni.
Tomik „Emocje” zdobią ilustracje koni, które dla autorki wykonała młoda plastyczka – Emilia Juszczak. Natomiast szata graficzna drugiego tomiku jest autorstwa Teresy Warzechy.

Utwory Pani Haliny uważamy za bardzo wartościowe, przepełnione matczyną miłością, wrażliwością i uczciwością. Są bardzo dobrą lekturą na te lepsze i gorsze dni, krótkie i długie wieczory – o każdej porze roku. Zafascynować i skłonić do refleksji mogą każdego – mówią Teresa Świszcz i Lidia Witkowska – nauczycielki, które od samego początku wspierają artystkę w jej twórczości.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE