Informacje

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna Za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca

Od 13 lat w każdą pierwszą sobotę lipca do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu k. Jasła (diecezja rzeszowska) przybywa Ogólnopolska Pielgrzymka pokutno – wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Również w tym roku zapraszamy na doroczne spotkanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu w ramach XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia na Kalwarię Nienarodzonych – 6 lipca.
Początek uroczystości o godzinie 10.00. W programie: (sobota, 6 lipca 2013, godzina 10.00, Sanktuarium MTZ w Tarnowcu):
– Droga Krzyżowa na Kalwarii Nienarodzonych,
– Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu – przewodniczy Ks. Biskup.
– Wspólna Agapa,
– Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Do tarnowieckiego sanktuarium od lat przybywają ludzie z całej Polski aby przez wstawiennictwo Matki Bożej modlić się o szczęśliwe narodziny i zdrowie dla poczętych dzieci. Szczególny charyzmat tego miejsca naznaczył się w roku 1998 kiedy to z inicjatywy francuskiej organizacji obrońców życia wybudowano obok sanktuarium symboliczny cmentarz dzieci zabitych w łonie matki na skutek aborcji – „Kalwarię Nienarodzonych”, („Pomnik Miliarda Niewinnych”). Jest to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z trzech na całym świecie.

Kalwaria Nienarodzonych w Tarnowcu to skarpa, uwieńczona krzyżem. Obok niego, na łuku zbocza uformowanego tarasowo, ustawiono w szeregach sto małych, białych, jednakowych krzyżyków, symbolizujących mogiły nienarodzonych XX wieku. Zbocze wieńczy wyjątkowy pomnik. Do kalwarii prowadzi droga krzyżowa przez tak zwaną Dolinę Miłosierdzia. Na każdej stacji, która się tam znajduje umieszczono teksty Jana Pawła II z encykliki „Evangelium Vitae” poświęconej obronie życia.

Więcej informacji na stronie internetowej sanktuarium: www.sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl.

(Sanktuarium MB w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE