Kultura | rozrywka | edukacja

Dwa dni rozrywki w Brzyskach. Zagrają m.in.: Doniu, Mateusz Mijal i Power Play

Pod naszym patronatem

Na dwa dni muzycznego świętowania Dni Liwocza 2013 zapraszają już w ten weekend wójt gminy Brzyska Rafał Papciak oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach. Na placu przy zabytkowym zespole dworskim wystąpią m.in. Doniu z Mateuszem Mijalem, który przebojem wdarł się na czołówki ogólnopolskich rozgłośni radiowych i muzycznych anten telewizyjnych oraz zespół Power Play. Wstęp wolny.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Impreza ma na celu aktywizację lokalnej społeczności poprzez umożliwienie atrakcyjnego i aktywnego spędzenia weekendu w gronie przyjaciół i rodziny. Rozrywkę zapewni szeroki wachlarz wydarzeń, które przygotowaliśmy na tegoroczne Dni Liwocza, począwszy na promocji lokalnej twórczości artystycznej, kończąc na występach artystów z najwyższej muzycznej półki. – podkreśla Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Dwudniowe świętowanie u podnóża królującego nad okolicą szczytu góry Liwocz rozpocznie się w sobotę. Już od godziny piętnastej na najmłodszych czekają gry i zabawy z cennymi nagrodami oraz plac zabaw usytuowany wokół zabudowań dworskich. Nieco starszych zapraszamy na blok koncertowy, podczas którego zagrają: DPD, DJ Juvson, Metrowy i Junior Stress. A tuż po nich wystąpi raper Doniu znany z występów w legendarnej grupie hip-hopowej Ascetoholix w duecie z jasielskim wokalistą Mateuszem Mijalem, który utworem „Winny” wykonanym wspólnie z innym członkiem wcześniej wspomnianego zespołu – Liberem, przebojem wdarł się na czołowe pozycje ogólnopolskich anten radiowych oraz programów telewizyjnych poświęconych muzyce. Na deser dyskoteka pod gwiazdami, a za konsoletą znany i lubiany Marek Jarecki ukrywający się pod scenicznym pseudonimem DJ Marcus.

W niedzielę od godziny szesnastej odbywać się będzie Turniej Sołectw gminy Brzyska. Na chwilę obecną swój akces zgłosiło pięć pięcioosobowych drużyn, które będą rywalizować ze sobą o atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu RTV i AGD. Obok zabytkowego dworku stanie też wioska rycerska Towarzystwa Szabli i Miecza z Zamościa, która przeniesie nas do czasów dawnej epoki. Impreza stanie się okazją do wręczenia przez wójta gminy oraz przewodniczącego Rady statuetek „Mecenasa Kultury 2013” dla lokalnych firm, które wspierają finansowo i merytorycznie przedsięwzięcia o charakterze społecznym organizowane przez miejscowy samorząd. Oczywiście w tym dniu nie może zabraknąć miejsca dla młodych artystów z gminy Brzyska oraz zespołu Jeruzalem prowadzonego przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.

O godzinie dwudziestej scenę przejmie gwiazda wieczoru – zespół Power Play. Jak piszą na swojej oficjalnej stronie internetowej: „formacja Power Play słynie z show jaki robi na scenie! Żywe instrumenty odróżniają grupę od innych ekip dance i wprowadzają świeży oddech na scenie muzyki tanecznej. Podczas występów rozdawane są setki płyt (zawierających zawsze największe hity) oraz dziesiątki gadżetów.” Tak ma być również w Brzyskach!

Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z DJ Marcus-em.

Tegoroczne Dni Liwocza poprowadzi wieloletni dziennikarz radia RMF FM, a obecnie związany z telewizją TVN Turbo, w której ma swój autorski program „Odrobina Polski” Witold Odrobina. Wstęp wolny!

Dni Liwocza 2013 są współfinansowane ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz sponsorów, a są nimi: PGE Energia Odnawialna S.A. ZEW Solina-Myczkowce w Solinie, firma ARGUS-Energy Jasło, Zakład Masarski TRIO w Jaśle, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, producent herbaty Teekanne, Klub Muzyczny Sepia w Jaśle oraz Innovo Innowacje w biznesie sp. z o.o. w Jaśle.

Dołączajcie do Wydarzenia na Facebook-u: https://www.facebook.com/events/133382133533016/

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE