Sport | rekreacja | turystyka

I Gminny Turniej Tenisa Ziemnego

Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie zorganizował Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora GOK. Turniej ten, jak na pierwszy raz, cieszył się dużym powodzeniem. W zawodach, które rozegrane zostały w dniu 21 lipca, wzięło udział 14 zawodników z gminy Nowy Żmigród.

I Gminny Turniej Tenisa Ziemnego
Fot. © GOK w Nowym Żmigrodzie

Na korcie centralnym w Osieku Jasielskim, gdzie był organizowany turniej, zostały rozlosowane pary. Rozgrywki były przeprowadzone systemem pucharowym. Mecze były zacięte i stały na bardzo dobrym poziomie. Świadczyć mogą o tym wyniki poszczególnych setów.

W pierwszym półfinale spotkali się: Gabriel Bobula z Jarosławem Gomułką. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Gabriel Bobula. W drugi półfinale zmierzyli się Bartosz Warywoda i Grzegorz Nadymus. Tu wygrał Grzegorz Nadymus. W wielkim finale, który rozegrany był o godzinie 18.00, zmierzyli się: Gabriel Bobula i Grzegorz Nadymus, obaj z Nowego Żmigrodu. Po zacięte walce zwyciężył Grzegorz Nadymus i został pierwszym mistrzem gminy Nowy Żmigród w tenisie ziemnym. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył Bartosz Warywoda, który pokonał Jarosława Gomułkę.

Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze i przy bardzo ładnej pogodzie. Nawet kibice z Nowego Żmigrodu dopisali, z zainteresowaniem śledząc zawody i oglądając obiekt, na jakim się odbywały. Na zakończenie zawodów dyrektor GOK wręczył uczestnikom dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora. Zawody sędziowali: Jerzy Dębiec i Marcin Wierdak.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznych zawodach.

(ms)

SŁOWA KLUCZOWE