Kultura | rozrywka | edukacja

Muzyka w plenerze (zapowiedź)

Na koncert „Przeboje światowej piosenki” zaprasza w najbliższą niedzielę (14 bm.) o godz. 18 Jasielski Dom Kultury. W pierwszym koncercie z wakacyjnego cyklu „Park Sztuk Rozmaitych” wystąpią Urjane Kenżikajewa i Janusz Zbiegieł.

ZAPOWIEDŹ
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Zgodnie z koncepcją „Parku Sztuk Rozmaitych” niedzielny koncert ma się odbyć w Parku Miejskim, jednak w razie wyjątkowo niesprzyjającej aury zostanie przeniesiony do Jasielskiego Domu Kultury.

Urjane Kendżikajewa, zwana tatarską Edith Piaf, ukończyła konserwatorium muzyczne w Taszkiencie. Jest autorką tekstów, kompozytorką i wykonawczynią pieśni i piosenek w języku tatarskim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim oraz polskim. Nagrała kilka płyt; dała wiele koncertów w kraju i za granicą. W ubiegłym roku zdobyła pierwszą nagrodę oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie za piosenkę „Mój Kraków”.

Janusza Zbiegieła, artystę związanego od kilkunastu lat z teatrami we Francji, Niemczech oraz w Polsce, jaślanie mieli okazję poznać w czerwcu ubiegłego roku. Wystąpił wówczas w JDK w urzekającym koncercie „Paryżu kocham cię”, śpiewając po francusku melodyjne, liryczne, poruszające serce utwory.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE