Kultura | rozrywka | edukacja

Słonecznie mimo deszczu

Pogoda nie popsuła kolejnego „Wakacyjnego czwartku artystycznego z JDK”. Na przekór dżdżystej aurze, dzieci z Osiedla Niegłowice zostały zabrane(11 bm.) w „Kolorową podróż dookoła świata”. Atmosfera w Domu Ludowym, do którego impreza została przeniesiona była tak gorąca, jakby świeciło tam równikowe słońce.

Wakacyjny Czwartek Artystyczny
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Radość animatorek zabaw z Estrady Tyskiej, przebranych w tęczowe stroje, udzieliła się wszystkim obecnym. Tryskające humorem dziewczęta, które przywiozły ze sobą niezliczone rekwizyty, nie miały problemów, by do wspólnej zabawy zachęcić kilkuletnie maluchy i nastolatki. Były więc gry „w łapanego”, zabawy z chustą animacyjną, która zamieniała się to w ocean, to w pustynię, taniec kowbojów, przechodzenie przez kolorowe tunele, wyścigi w spijaniu przez rurkę słodkiej śmietanki, drużynowe zawody sprawnościowe, konkurencje z woreczkami wypełnionymi grochem, wojna na balony, slalom z taczkami i wiele, wiele innych. Nie zabrakło ulubionego przez chyba wszystkich milusińskich zdobienia twarzy malunkami oraz balonikowych zwierzątek tworzonych na poczekaniu przez jedną z osób prowadzących zabawy. Na początku wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie rysunkowym z nagrodami oraz pobawiły się tak, jak ich rodzice i dziadkowie („Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Mam chusteczkę haftowaną”), a kto chciał mógł zaśpiewać lub powiedzieć wiersz. Na zakończenie natomiast, każdy mógł spróbować, czy zdoła zrobić gigantyczną bańkę.

Dodatkową atrakcją, były najróżniejsze łakocie, którymi – dzięki ogromnej życzliwości sponsorów – co chwilę częstowała dokazujące na parkiecie maluchy przewodnicząca osiedla.

Na Osiedlu Niegłowice „Wakacyjny czwartek artystyczny” zawitał po raz drugi w historii. Poprzednio dzieciaki z tej okolicy miały okazję pobawić się z animatorami zabaw 6 lat temu. Wtedy impreza odbyła się w plenerze i tym razem plany były takie same. Chociaż zniweczył je deszcz i trzeba było przenieść zabawę pod dach, to chętnych do wzięcia w niej udziału dzieci z rodzicami było tak wiele, że zaskoczyło to nawet organizatorów.

***

Następny z „Wakacyjnych czwartków artystycznych” z JDK odbędzie się 1 sierpnia na Osiedlu Kopernika (obok przedszkola miejskiego). Tam do wspólnej zabawy zaprosi wszystkich „Pracuś Bob”. Hasłem przewodnim ostatniego spotkania (8 sierpnia) na Osiedlu Ulaszowice (boisko sportowe Na kotlinę), będzie „Bajkowy świat”. Spotkania rozpoczną się jak zwykle o godz. 14, a zakończą o godz. 18.

Organizowane przez JDK „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” są współfinansowane ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE