Na drogach

Trzy osoby ranne po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na krajowej „73”

Przejezdna jest już droga krajowa nr 73 w miejscowości Kołaczyce, gdzie popołudniu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby zostały poszkodowane i trafiły do jasielskiego szpitala. Kierowcę jednego z pojazdów strażacy musieli uwalniać za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Wypadek w Kołaczycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z miejscowego Posterunku Policji oraz technik kryminalistyczny z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Na podstawie dokonanych oględzin uszkodzonych pojazdów, ujawnionych śladów na jezdni i rozmów ze świadkami wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

Kierujący samochodem osobowym Toyota Auris 63-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego jechał od strony Pilzna w kierunku Jasła. W miejscowości Kołaczyce, na ulicy Adama Mickiewicza, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym Volkswagen Golf, którym kierował 71-letni mieszkaniec powiatu dębickiego.

W wyniku wypadku trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Pomocy udzieliły im przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnych oraz załogi karetek Pogotowia Ratunkowego. Do uwolnienia zakleszczonego kierowcy Volkswagena potrzebne było użycie strażackich narzędzi hydraulicznych poprzez rozcięcie karoserii i dachu oraz odciągnięcie kolumny kierowniczej, która przygniatała nogi poszkodowanego. Przewieziona do jasielskiego szpitala została również podróżująca z nim 70-letnia kobieta oraz kierowca Toyoty.

Kierujący volkswagenem 71-letni mężczyzna i podróżująca wraz z nim 70-letnia pasażerka z gminy Brzostek z poważnymi obrażeniami zostali hospitalizowani. Kierujący toyotą nie ucierpiał poważnie w zdarzeniu  i po udzielonej pomocy został zwolniony do domu, był trzeźwy. Od kierowcy volkswagena pobrano krew do badań stanu trzeźwości. – poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Do działań ratowniczych zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej z powiatu jasielskiego i dębickiego (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku, jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawsiu Brzosteckim i jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy), dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła oraz Policję.

Na czas prowadzonych czynności droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

FOTOPRZESTROGA: Zderzenie czołowe Toyoty z Volkswagenem

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE