Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacje w Skołyszynie

O tym, że wakacje w Gminie Skołyszyn mogą być udane, przekonali się wszyscy ci, którzy skorzystali z lipcowej oferty zajęć Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Także młodzi mieszkańcy gminy, którzy sierpniu nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu.

Wakacje w Skołyszynie
Fot. © GOKiCZ w Skołyszynie

„Udane wakacje 2013” pod takim hasłem odbywają się codzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oraz jego filiach w Harklowej i Święcanach. W programie znalazły się wycieczki, zabawy ruchowe i plastyczne, warsztaty wokalne, tańce integracyjne, zabawy literackie oraz liczne konkursy.

Jedną z największych atrakcji lipcowych zajęć był wyjazd do kina HELIOS w Rzeszowie na film „Uniwersytet Potworny”, wycieczka do Karpackiej Troi oraz „Noc w GOKu”. Dzieciom i młodzieży szczególnie podobały się warsztaty wokalne na dużej scenie, plenery malarskie, gry terenowe, zajęcia z rytmiki oraz zabawy w bibliotece. Podczas lipcowych zajęć uczestnicy m.in.: zaprojektowali i wykonali biżuterię z filcu, ozdabiali metodą decoupade wazony i butelki, tworzyli z masy papierowej, uczestniczyli w warsztatach makramy. Powstały również zwierzęta z kolorowych kamyczków, rzeźby z masy solnej, płaskorzeźby z gliny oraz kwiaty z bibuły.

„Wokalne poniedziałki”, „Wtorki ze sztuką”, „Roztańczone środy”, „Czwartkowe inspiracje” i „Warsztaty w bibliotece”– to tematy sierpniowych zajęć, podczas których rozwijane będą u dzieci zdolności plastyczne i muzyczne. Organizowane będą również gry ruchowe, tańce integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty artystyczne oraz liczne konkursy .

Spotkania:

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa (Skołyszyn ) – codziennie, od poniedziałku do piątku; godzina 14.00.
Filia w Harklowej – wtorek: godzina 14.30.
Filia w Święcanach – poniedziałki: godzina 14.30 – dla dzieci młodszych; piątki: godzina 16.00 – dla młodzieży.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE