Kultura | rozrywka | edukacja

Jasło czyta!

Dzieci, młodzież i dorośli… bajki, wiersze, powieści, reportaże – Jaślanie pokazali, że czytają! 2 sierpnia 2013 r. we wspólnym czytaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną przed budynkiem JDK wzięło udział około pięćdziesiąt osób!

Jasło czyta!
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Poprzez flash mob „Czytasz? Pokaż!” jasielska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję KsięgoZbiór 2013, polegającą na wspólnym czytaniu w przestrzeni publicznej. Na schodach JDK, na kolorowych poduchach usiadły dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli i w tym samym momencie zaczęli czytać. Dla tych, którzy nie mieli ze sobą własnych książek, została przygotowana plenerowa biblioteczka bookcrossingowa, gdzie każdy chętny znalazł coś dla siebie.

Uczestnicy akcji pokazali, że czytanie jest ciekawe, modne i… wciągające – bo choć flash moby to z reguły kilkuminutowe akcje, niektórzy zaczytali się nawet na godzinę!

Cieszymy się, że Jaślanie czytają i chcą to pokazać w spontaniczny, pełen dobrej energii sposób. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy – młodzieży z grup: MAKAMZA, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Projekt Spontan, oraz wszystkim czytelnikom i sympatykom Biblioteki, dzięki którym Jasło znalazło się na ogólnopolskiej mapie KsięgoZbioru!

Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej i w coraz liczniejszym gronie!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE