Kultura | rozrywka | edukacja

The Chilloud na Dniach Wina w Jaśle (zapowiedź)

The Chilloud – to kolejny nowy zespół, który zaprezentuje się podczas VIII Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle. Muzycy zastąpią podczas niedzielnego koncertu ukraińską formację Larz Reller Band, która z powodów prywatnych nie będzie mogła wystąpić podczas tej imprezy.

The Chilloud
Fot. © materiały promocyjne Zespołu

Muzycy spotkali się w 2001 roku w Makowie Podhalańskim, gdzie założyli zespół „Nirwana”, który – jak sama nazwa wskazuje – miał był hołdem dla słynnej formacji z Seattle. Zespół istniał półtora roku, po czym, ze względu na plany zawodowe i osobiste, drogi muzyków rozeszły się. Panowie ponownie spotkali się 20 czerwca 2007 roku i zdecydowali się na ponowną muzyczną przygodę, tym razem pod szyldem „The Chilloud”.

Już po kilku tygodniach przyszedł pierwszy sukces, gdy na festiwalu Rock Noc w Siemianowickim Centrum Kultury, zajęli pierwsze miejsce. Dzięki temu mogli wejść do studia, gdzie zarejestrowali dwa autorskie utwory: „Ile bym dał” i „Ego2”. Muzycy byli laureatami i finalistami wielu przeglądów i festiwali m.in.: Silesia Young Rock Festival w Mysłowicach (finaliści), Muzyczna Scena Młodych SCKM w Krakowie (I miejsce), RnR Air Guitar Festival w Warszawie (finaliści, nagroda dla najlepszego wokalisty), czy Bork & Roll Festiwal w Koszalinie (II miejsce). Supportowali m.in. takich artystów jak: Ira, Łzy, Brathanki, Myslovitz, Blue Cafe, Kazik, Sztywny Pal Azji, Quo Vadis, Big Day, Reamonn, czy Akurat. W 2012 roku ukazał się ich pierwszy album, podsumowujący pierwsze pięć lat działalności formacji. Płyta „2007 – 2012” cieszyła się sporym zainteresowaniem fanów grupy.

Zespół tworzą: Mieszko Krzyś – wokal, gitara, Marek Niton – bas i Krzysztof „Biały” Mędrala – perkusja. Muzyka zespołu to melodyjny rock z elementami grunge’u. Zapraszamy!

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE