Sport | rekreacja | turystyka

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOK

Po raz szósty Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowało Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOK.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOK
Fot. © GOK w Nowym Żmigrodzie

Zawody odbyły się, jak co roku, na działce rekreacyjnej „Oaza Spokoju” w Nowym Żmigrodzie. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn: Sokół Kąty, Młodzi i Piękni Nienaszów, KKKW Nowy Żmigród, Orgazmus Rewolucja Nowy Żmigród, Kalafoks Łężyny, OSP Łysa Góra, Kalka Stary Żmigród.

W trakcie losowania podzielono zespoły na dwie grupy. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym w swojej grupie rozgrywkowej. Po przeprowadzeniu eliminacji w pierwszym półfinale spotkały się drużyny Nienaszowa i Łysej Góry – Nienaszów wygrał 2:0. W drugiej parze półfinałowej spotkały się drużyny z Kątów i Łężyn. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Łężyn, wygrywając 2:1. Następnie rozegrany został mecz o trzecie miejsce, gdzie drużyna Kątów ograła drużynę z Łysej Góry 2:1, zajmując tym samym trzecie miejsce.

Ekscytującym widowiskiem, pełnym ciekawych zagrań i fantastycznych parad obronnych, był mecz finałowy. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkały się w nim drużyny z Nienaszowa i Łężyn. Po zaciętym meczu zwyciężyła drużyna z Nienaszowa, broniąc tym samym tytuł mistrza gminy z ubiegłego roku. W tym roku pogoda była fantastyczna i młodzież z terenu gminy dobrze się bawiła. Po zakończeniu zawodów z rąk dyrektora GOK zawodnicy otrzymali dyplomy, puchar oraz nagrody rzeczowe.

Organizator zabezpieczył wszystkim uczestnikom posiłek i napoje, które były bardzo potrzebne w tak upalny dzień. Zapraszamy serdecznie za rok.

(GOK w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE