Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacje trwają! Zasmakuj letniej przygody w Bibliotece!

Detektywistycznie, po grecku i w podróży za uśmiech spędzają swój wolny czas dzieci odwiedzające Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Już od lipca towarzyszy nam mnóstwo zabawy, uśmiechu i kreatywnych pomysłów jak umilić sobie słoneczne chwile poświęcone wypoczynkowi.

Zasmakuj letniej przygody w Bibliotece
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Podczas wakacyjnego cyklu spotkań udało nam się już stworzyć portret detektywa, sprawdzić swoje umiejętności w grach i zabawach ruchowych oraz przebrać się za Super Szpiega. Przypominając sobie postać słynnego Sherlocka Holmesa wykonaliśmy rekwizyty tropiciela, udaliśmy się na wirtualne spotkanie z Detektywem Reksiem i Scooby Doo oraz zbadaliśmy swoje odciski palców. Przenieśliśmy się także w kosmos wykonując makiety pojazdów kosmicznych i odwiedziliśmy jasielskie obserwatorium astronomiczne.

Wspólnie przekonaliśmy się, jak zadziwiający jest świat, grając w gry geograficzne, a podczas zabaw integracyjnych poznaliśmy w co bawią się dzieci z różnych stron kuli ziemskiej. Przemierzając Australię towarzyszyły nam własnoręcznie wykonane kangury i rafa koralowa. Z kolei w Grecji przywitała nas powiewającą flaga i znicz olimpijski, które zaprojektowaliśmy. Wzięliśmy udział w pokazie mody w chitonach, a oglądane postacie greckich bogów wyposażyliśmy w atrybuty z nimi związane. Nie zabrakło także pokazu tańca greckiego w naszym wykonaniu. To wszystko działo się w lipcu. Przed nami jeszcze mnóstwo atrakcji i dużo dobrej zabawy do której zapraszamy.

Spotkania cyklu wakacyjnego Smak letniej przygody odbywają się o godz. 12.00
Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) środy
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środy
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartki
Filia nr 3 (ul. Szopena 22) wtorki

Informacji o cyklu Smak letniej przygody udziela:

Katarzyna Zwolińska
dzieci@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 35

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE