Sport | rekreacja | turystyka

Egzaminy na stopnie mistrzowskie karate w Danii

Sensei Tadeusz Krygowski, prezes i główny instruktor Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate oraz Leszek Ptak i Łukasz Ptak w dniach 13-15 września 2013 uczestniczyli w Międzynarodowym Obozie Karate w Danii.

Obóz karate w Danii
Fot. © archiwum Klubu

Obóz zorganizowano w malowniczej miejscowości Bosei, w obiektach filii jednego z uniwersytetów w Tokio, wybudowanych z funduszy Japonii na terytorium Danii. Uczelnia wyposażona w specjalistyczne sale treningowe do sportów walki, oprócz zajęć dydaktycznych prowadzi treningi karate, judo oraz taekwondo.

Zajęcia w czasie obozu prowadzili: Hanshi Flemming Schroter 8 dan z Danii oraz Shihan Hennie Bosman 7 dan z RPA. Shihan Bosman – karateka o imponującym wzroście 2 m i wadze 130 kg – jest również znanym aktorem filmowym. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach.

W czasie obozu przeprowadzone były również zajęcia z boksu i kick boxingu zakończone sparingiem z reprezentantami Danii. Podsumowaniem obozu był egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Łukasz Ptak zdał egzamin na 1 dan i jest w tej chwili najmłodszym zawodnikiem Jasielskiego Klubu Karate posiadającym czarny pas. Leszek Ptak zdobył 3 dan, a sensei Tadeusz Krygowski zaliczył egzamin na stopień 5 dan i został pierwszym karateką w Jaśle, który może używać tytułu Shihan Karate Kyokushin.

(Jasielski Klub Kyokushin Karate)

SŁOWA KLUCZOWE