Informacje

Inauguracja roku szkolnego: zmiany w szkolnictwie średnim na terenie powiatu

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jasielski w roku szkolnym 2013/2014 uczęszczać będzie 4 324 uczniów.

Adam Kmiecik
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2013/2014 w imieniu władz samorządowych Powiatu Jasielskiego składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nadchodzący rok szkolny będzie rokiem wielu nowych nadziei, marzeń oraz sukcesów dydaktycznych. Rodzicom uczniów życzę zadowolenia z sukcesów swoich dzieci i równocześnie proszę o ich wspieranie w wielu problemach, jakie zapewne przyniesie nowy rok szkolny – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Na uczniów w nowym roku szkolnym czekają spore zmiany. Przeorganizowano struktury dwóch zespołów szkół, a w dwóch kolejnych nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorów.

Z dniem 1 września dotychczasowy Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie został przekształcony w Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

Także Zespół Szkół w Trzcinicy rozpoczął pracę w nowym kształcie. Obecnie nie jest to już placówka prowadzona przez Powiat Jasielski, tylko przez stowarzyszenie i nosi nazwę Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Z kolei w dwóch jasielskich szkołach ponadgimnazjalnych nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorskich. Od 1 września nowym dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle jest Ryszard Bal, a Zespołu Szkół Technicznych – Andrzej Bosak.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE