Kultura | rozrywka | edukacja

Klubowe rytmy w Jasielskim Domu Kultury

W piątkowy wieczór (6 września) Jasielski Dom Kultury opanowały dźwięki z pogranicza gatunków: electrohouse, dubstep, drumstep, drum’n’bass, trance i techno. Swoje muzyczne fascynacje zaprezentował Lord Qiuu.

Lord Qiuu
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

DJ przez blisko trzy godziny prezentował zarówno produkcje zawierające zmiksowane przeboje m.in. takich wykonawców jak Adele, Janice, przez taneczna klasykę lat 60 – tych, a nawet fragmenty przebojów The Doors. Wszystko podlane elektronicznym sosem, nad którym dominował beat. Miłośnicy tych gatunków muzycznych, którzy przybyli tego wieczoru do holu Jasielskiego Domu Kultury z uwagą wsłuchiwali się w sety przygotowane przez mistrza ceremonii oraz tańczyli w rytm prezentowanych nagrań.

***

Lord Qiuu – DJ i twórca muzyki elektronicznej pochodzący z Jasła. Tworzeniem muzyki zajął się w 2005 roku. Od 2006 nagrywa niecykliczną audycję „Club Realm”, która ukazuje się na jego koncie soundcloud. Ukończył kierunek Produkcja i Realizacja Muzyki na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

W roku 2010 ujrzał światło dzienne jego debiutancki album „Soulstream” wydany przez Grey Factory Recordings. Porusza się w muzyce elektronicznej – od dubstepu przez electro house, breaks, drum’n’bass, po energetyczny trance.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE