Kultura | rozrywka | edukacja

Multipoezja na VIII Festiwalu Poezji i Prozy (zapowiedź)

W ramach VIII Festiwalu Poezji i Prozy dniach 23-24 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zaprezentowany zostanie blok Multimedialna Poezja, który ma na celu przedstawienie nowych form twórczości literackiej i zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

23 września 2013 r. o godz. 10.00 w Czytelni Głównej odbędzie się wykład Michała Zabłockiego o multipoezji i prezentacja serwisu poetyckiego www.emultipoetry.eu. Serwis ten to wielojęzykowa, internetowa strona społecznościowa, umożliwiająca pisanie wierszy, tworzenie profili użytkowników, gromadzenie własnych, twórczych dokonań w jednym miejscu, dokonywanie tłumaczeń.

Po wykładzie rozpoczną się dwudniowe warsztaty dla uczniów szkół średnich zainteresowanych tematyką poetycką. Warsztaty dają możliwość doskonalenia technik pisarskich w różnych gatunkach wierszy i prozy, pokazują w jaki sposób uruchamiać swoją poetycką wyobraźnię. Dzięki wykorzystaniu różnych gier internetowych uczestnicy mogą ćwiczyć m.in. pisanie wierszy w sytuacjach ograniczonych czasem. Podczas warsztatów młodzież uczy się autoprezentacji w formie pisemnej i słownej, dokonywania samodzielnych publikacji w serwisie Emultipoetry, a także recenzowania tekstów innych użytkowników. Jednym z elementów zajęć jest również wspólne pisanie wiersza na czacie.

Warsztaty poprowadzi Michał Zabłocki, pomysłodawca całego projektu, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), autor wielu tomików wierszy, popularnych blogów, tekstów piosenek i multimedialnych poetyckich inicjatyw. Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 19 września 2013 (mailem na adres: informacyjny@mbp.jaslo.pl lub w Czytelni Głównej MBP w Jaśle)

Blok Multipoezji zakończy koncert Czesława Mozila. Artysta zaprezentuje utwory z albumu „Debiut”, które powstały na czacie w trakcie spotkań użytkowników portalu Multipoezja. Ilość miejsc na koncert ograniczona, bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Czytelni Głównej MBP w Jaśle od 17 września 2013 r.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE