Kultura | rozrywka | edukacja

Po prostu PO-WIEDZ-TO!

Na pytania, w co można łapać wiatr, czego chwyta się tonący i na czym dzielimy skórę, odpowiedzieli jaślanie uczestniczący w happeningu PO-WIEDZ TO! zorganizowanym 11 września br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Happening
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Uliczne quizy i zabawy językowe zainaugurowały projekt POLSKI! PO-WIEDZ TO! realizowany przez Bibliotekę przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.

Mieszkańcy miasta odkrywali znaczenia słów powszechnie nieużywanych, doceniając walory polszczyzny a przy tym dobrze się bawiąc. Uczniowie jasielskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w żywej krzyżówce, której hasła tworzyli oni sami. Dzieci i młodzież z wymalowanymi na dłoniach literami odkrywały hasło przewodnie spotkania i układały mniej lub bardziej skomplikowane wyrazy, które wywoływały uśmiech i pozytywne emocje.

Młodsi i starsi przekonali się również, że słowa nadawane przez głuchy telefon śmieszą, a zabawa językiem nigdy się nie nudzi.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE