Kultura | rozrywka | edukacja

Poetycki performance (zapowiedź)

VIII Festiwal Poezji i Prozy zakończy performance „Dialog trzech sztuk” grupy Crossover. Na wielkie widowisko zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 27 września 2013 r. o godz. 20.00.

Plakat
(Kliknij, aby powiększyć)

Performance „Dialog trzech sztuk: poezji, muzyki i sztuk wizualnych” to spotkanie grupy Crossover z Krakowa oraz młodych poetów i twórców z jasielskiego Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”. W holu MBP w Jaśle grupa zaprezentuje swoje wiersze improwizowane muzyką DJów oraz wizualizacjami zapraszając do aktywnego udziału publiczność.

Crossover to krakowska dynamiczna inicjatywa artystyczna – tworzony na żywo dialog poezji, muzyki i sztuk wizualnych. Czytane przez autorów wiersze korespondują z muzyką didżejów, co uzupełniają komentujące ich dialog wizualizacje. Do każdego przedstawienia autorzy podchodzą i przygotowują się indywidualnie, każde zawiera w sobie elementy improwizacji, każde więc jest inne. W zakresie muzyki, projekt mieści się przede wszystkim w klimatach ambient, minimal i downtempo, ale publiczność może zostać zaskoczona przejściem w nieco ostrzejsze rejestry, takie jak dubstep czy drum’n’bass.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE