Na drogach

Samochodowi wandale ustaleni

Policjanci ustalili wandali, którzy uszkodzili pięć samochód. Podejrzani wracając z imprezy kopali w karoserie i urywali lusterka napotkanych pojazdów. Straty jakie spowodowali wyniosły prawie 8 tysięcy złotych. Wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie.

Początkiem września policjanci wszczęli postępowanie w sprawie uszkodzenia pięciu samochodów. Do zdarzenia doszło na terenie Jasła w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zniszczone pojazdy stały na parkingach przy różnych ulicach miasta.

Po przyjęciu zawiadomień o popełnieniu przestępstwa i zabezpieczeniu śladów, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wandali. W toku prowadzonego dochodzenia zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tą sprawą ma dwóch młodych mężczyzn. Okazali się nimi 19 i 22-letni mieszkańcy Jasła.

Policjanci potwierdzili, że podejrzani wracając z imprezy niszczyli napotkane samochody. Mężczyźni kopali w karoserie osobowego fiata, hondy, seata, forda, volkswagena. W czterech pojazdach pozrywali lusterka. Straty jakie wyrządzili oszacowano na blisko 8 tysięcy złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Będzie ona zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania podejrzanych. Ponadto zobowiązani są do naprawienia wyrządzonych szkód na rzecz pokrzywdzonych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE