Sport | rekreacja | turystyka

„Szóstka” realizuje Powszechny Program Nauki Pływania

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło rozpoczyna realizację drugiego etapu programu powszechnej nauki pływania. Program realizowany jest dzięki funduszom przyznanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szóstka realizuje Powszechny Program Nauki Pływania

Zajęcia prowadzić będą na jasielskiej krytej pływalni instruktorzy szkółki pływackiej SHARK. W programie weźmie udział 108 młodych piłkarzy trenujących w jasielskiej SZÓSTCE.

Pływanie to świetna forma rekreacji ruchowej polecanej wszystkim, małym i dużym. Poprawia wydolność oddechową, wzmacnia układ mięśniowy, pomaga zachować prawidłową postawę ciała, zwiększa wytrzymałość organizmu, jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą. Wysmukla ciało i pozwala uwolnić się od stresu. Jest ona także świetnym uzupełnienie treningu piłkarskiego prowadzonego w UKS Szóstka Jasło.

Główne korzyści płynące z uprawiania gier zespołowych, w tym piłki nożnej to:
– korzyści biologiczne takie jak kształtowanie wytrzymałości, szybkości, siły, ale także zdolności o charakterze koordynacyjnym. W czasie wysiłku fizycznego, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzrasta liczba nowych połączeń nerwowych w mózgu, co ułatwia myślenie.
– poprawia cechy osobowe takie jak zdolność do pracy w grupie, umiejętność podporządkowania się jej wymogom, poczucie bycia członkiem zespołu.
– futbol stanowi świetną „szkołę życia”. To podczas gry poznajemy jak to jest wygrać, przegrać, próbujemy się podnieść po „ciosie”, nie dajemy za wygraną nawet w beznadziejnych sytuacjach. Piłką kształtujemy w młodych zawodnikach wiele niezwykle ważnych cech, które bez cienia wątpliwości będę przydatne w ich dorosłym życiu. Zapewnia dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny, umysłowy oraz pozwala na rozwój społecznych cech osobowości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach. Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA prowadzi treningi w pięciu grupach wiekowych: 2001/2002, 2003, 2004, 2005/2006, 2007/2008. Oprócz treningów piłkarskich klub organizuje wyjazdy na zawody sportowe oraz organizuje obozy sportowe.

Informacje o terminach zajęć dostępne są na stronie klubu pod adresem www.uks6jaslo.futbolowo.pl.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE