Na drogach

Uciekał samochodem mając 2,7 promila

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego pirata drogowego. Mężczyzna mając w organizmie 2,7 promila alkoholu pędził ulicami Jasła, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec. Jazdę zakończył pobytem w policyjnym areszcie. Teraz poniesie konsekwencje swojego postępowania.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj około godz. 15.30, uwagę policjantów patrolujących teren Jasła zwróciła jadąca ul. Floriańską osobowa honda. Funkcjonariusze udali się za samochodem. Widząc, że kierowca nie może utrzymać prostego toru jazdy, użyli sygnału błyskowego i dźwiękowego radiowozu. Mężczyzna nie zatrzymał się, lecz docisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca hondy uciekając jechał z dużą prędkością. Popełniał szereg wykroczeń stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez cały czas zajeżdżał drogę próbującym go zatrzymać policjantom. Ostatecznie pościg zakończył się w Łaskach. Po zatrzymaniu samochodu kierowca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, stawiał opór, nie chciał wyjść z pojazdu. Policjanci przez uchyloną szybę otworzyli drzwi od strony pasażera i siłą wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy hondy.

Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec Jasła. Badanie jego stanu trzeźwości dało odpowiedź na pytanie o przyczynę ucieczki. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze potwierdzili również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jazdę w stanie nietrzeźwości podjął się po raz kolejny.

Po wytrzeźwieniu 23-latek odpowie m.in. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grożą mu surowe konsekwencje.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE