Na drogach

W Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 VW zderzył się z samochodem ciężarowym

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, który wydarzył się popołudniu na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Kołaczyce. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Kierowca i pasażerka pierwszego z nich zostali zabrani przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. W związku ze zdarzeniem przez ponad dwie godziny występowały spore utrudnienia w ruchu.

Wypadek w Kołaczycach
Fot. © Czytelnik terazJaslo.pl / Grzegorz Witalis
Wypadek w Kołaczycach
Fot. © Czytelnik terazJaslo.pl / Grzegorz Witalis

Około godziny 15:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach (fragment drogi krajowej nr 73). Na mokrej nawierzchni jezdni zderzyły się: jadący od strony Pilzna samochód osobowy Volkswagen Golf, którego kierowca z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy Volvo FH12 z naczepą.

Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali: kierowca oraz pasażerka samochodu osobowego. Oboje zostali zabrani przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jaśle. Mężczyzna pozostał na dalszym leczeniu, natomiast kobieta po wykonanych badaniach została wypisana do domu.

Kierujący samochodem ciężarowym nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowały samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów oraz zabezpieczyli wszelkie ślady mające pomóc w dokładnym ustaleniu okoliczności wypadku.

Ruch na drodze krajowej nr 73 przez ponad dwie godziny odbywał się wahadłowo.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Dziękujemy!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE