Informacje

Zarzuty i dozór dla trzech napastników

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Podejrzani zaatakowali pokrzywdzonego drewnianą pałką uderzając go w głowę i pobili. Najstarszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej będącego po służbie funkcjonariusza, który chcąc pomóc pokrzywdzonemu interweniował wobec napastników. Podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Przedmioty użyte podczas napadu
Fot. © KPP JASŁO

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem. Policjanci, którzy zajęli się sprawą wstępnie ustalili, że 48-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski jechał odwieźć syna na poprawiny weselne do miejscowości Samoklęski. Samochodem kierował młodszy z mężczyzn. Kiedy dotarli na miejsce kierowca zatrzymał samochód na poboczu drogi w pobliżu domu ludowego i udał się w kierunku sali. Jego ojciec również wysiadł z samochodu, aby zająć miejsce kierowcy. Gdy przeszedł na drugą stronę pojazdu w pewnej chwili poczuł silne uderzenie w głowę. Okazało się, że został zaatakowany drewnianą pałką przez nieznanego mężczyznę, do którego dołączyli dwaj kolejni i zaczęli uderzać go rękami po całym ciele. Pokrzywdzonemu udało się uciec w kierunku domu ludowego.

Wśród zaalarmowanych o zdarzeniu gości weselnych był policjant, który wobec napastników podjął interwencję. Gdy podszedł wraz z pokrzywdzonym do agresywnych mężczyzn, po okazaniu legitymacji służbowej został zaatakowany przez najstarszego z podejrzanych gazem łzawiącym.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny komendy na miejsce skierował policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnych napastników, którymi okazali się 52, 22, i 17-letni mężczyźni. Prawdopodobnym powodem ich zachowania miało być zatrzymanie samochodu bezpośrednio przed wjazdem na prywatną posesję.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a pokrzywdzony z obrażeniami głowy do szpitala. Napastnicy usłyszeli zarzut pobicia. Najstarszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Z uwagi na chuligański charakter zachowania mężczyzn grozi im zaostrzona kara.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE