Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate odnieśli kolejny sukces sportowy. W Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 12 października w Sieradzu, zdobyli trzy medale.

Dawid Nguyen Quang

W kategorii do 65 kg srebro wywalczył Andrzej Bochnia. Rewelacją zawodów okazał się Dawid Nguyen Quang, który zdobył złoty medal w kata, brązowy w kumite i tytuł „Najlepszy Zawodnik Mistrzostw”. Jasielski Klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, na 225 klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Mistrzostwa, rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zaliczane są do punktacji wojewódzkiej, co ma wpływ na wysokość dotacji centralnych na sport w naszym województwie.

Udział w Mistrzostwach realizowany był wspólnie z Miastem Jasło w ramach zadania „Szkolenie i współzawodnictwo w zakresie karate”.