Informacje

Policjanci zabezpieczyli 3,5 kilograma ziela konopi

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gorlic, który uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zlikwidowali poletko, na którym zasadził kilkadziesiąt krzaków zakazanej rośliny. W domu jego znajomego policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma liści i „topów” konopi przygotowanych do suszenia. Śledczy ustalają jaki był udział w nielegalnym procederze kolegi podejrzanego.

Policjanci zabezpieczyli 3,5 kilograma ziela konopi
Fot. © KPP w Jaśle

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich na terenie gminy Skołyszyn. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania doprowadziły ich do miejsca, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim kilkudziesięciu krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie policjanci zabezpieczyli.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 21-letni mieszkaniec Gorlic. Typowanie okazało się trafne. Po zatrzymaniu podejrzanego policjanci przystąpili do przeszukań miejsc, w których mężczyzna przebywał i mógł ukryć środki odurzające. W trakcie sprawdzania znajdującego się na terenie Gorlic domu kolegi 21-latka, w jednym z pomieszczeń znaleźli osiem foliowych worków wypełnionych zakazaną rośliną. Łącznie policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma ziela konopi przygotowanego do suszenia.

Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut uprawy konopi z której uzyskał znaczą ilość środka odurzającego. W obliczu zebranych dowodów mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu. Potwierdził, że od maja opiekował się poletkiem, a kilka dni temu zebrał konopie, które policjanci zabezpieczyli w domu jego kolegi. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia zakresu odpowiedzialności i udziału w nielegalnym procederze mężczyzny, w domu którego zabezpieczono ziele konopi.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE