Kultura | rozrywka | edukacja

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie zaprasza na „Dzień Otwarty” (zapowiedź)

Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie zapraszają na Dzień Otwarty połączony z I edycją konkursu pt. „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”, który odbędzie się 30 października 2013 r. o godzinie 10.00.

ZAPOWIEDŹ
(Kliknij, aby powiększyć)

Dzień Otwarty jest skierowany głównie do mieszkańców powiatu jasielskiego, a w szczególności do rodziców bądź opiekunów osób niepełnosprawnych. Podczas Dnia Otwartego ŚDS zaprezentuje swoją działalność i ofertę dla osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach w ŚDS w Nowym Żmigrodzie.

Towarzyszący Dniu Otwartemu konkurs pt. „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem” jest skierowany do innych działających w Województwie Podkarpackim Środowiskowych Domów Samopomocy i ma na celu rozwijanie twórczości uczestników, a także promocję ekologii.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
– Forma przestrzenna wykonana z surowców wtórnych, w tym roku jest to plastik
– Halloween-owy uśmiech, praca wykonana z dyni charakterystycznych dla Halloween.

W konkursie będzie się liczyć pomysłowość oraz innowacyjność wykonania.

Do udziału w Dniu Otwartym zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby. Rozpoczynamy o godzinie 10.00, zaprezentujemy naszą działalność; uczestnicy i pracownicy rozbawią publiczność występem kabaretowym; będzie można zobaczyć wystawy naszych prac a także innych Środowiskowych Domów Samopomocy; na zakończenie odbędzie się koncert galowy w wykonaniu ogniska muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Warto wziąć udział i zobaczyć jak funkcjonują ośrodki wspierające i aktywizujące osoby niepełnosprawne. Wasz udział może przynieść uśmiech osobom niepełnosprawnym, które liczą na wsparcie i ciepłe przyjęcie.

(ŚDS w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE