Na drogach

W Zarzeczu bez utrudnień

Nie ma już utrudnień w ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej relacji Jasło -Nowy Żmigród w Zarzeczu. Jezdnię blokował ciężarowy samochód, który uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii nie doznał obrażeń. Policjanci ustalili wstępne okoliczność zdarzenia.

Kolizja w Zarzeczu
Fot. © Policja w Jaśle

Dziś rano dyżurny komendy został powiadomiony, że na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce skierowani zostali policjanci z jasielskiej drogówki.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący ciężarowym iveco obywatel Rumunii jechał od Jasła. Z relacji kierowcy wynikało, że w Zarzeczu na jednym z zakrętów nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy wjechał na jego pas ruchu. Wskutek gwałtownego hamowania 34-letni mężczyzna stracił panowanie nad ciężarówką. Samochód zjechał z jezdni, wpadł w przydrożną barierę i uderzył w drzewo. Obywatel Rumunii nie ucierpiał w zdarzeniu, był trzeźwy. Według relacji poszkodowanego, kierowca osobówki odjechał z miejsca kolizji.

Po przeładowaniu przewożonego przez iveco towaru na samochód zastępczy, tira usunięto z drogi. Około godz. 13 przywrócono ruch na obu pasach jezdni. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE