Na drogach

Wymuszenie w centrum miasta: jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej

Pasażerka „jeepa” została poszkodowana po tym jak w bok pojazdu, którym podróżowała, uderzył samochód dostawczy. Do zdarzenia doszło przed południem na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna.

Kolizja na Kościuszki
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Kościuszki
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 11:40. Według wstępnych informacji doprowadził do niego kierowca samochodu dostawczego Mercedes Atego, który dojeżdżając ulicą Rejtana do skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku centrum miasta samochodowi Nissan Patrol. W efekcie doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Poszkodowana została pasażerka Nissana, która do czasu przyjazdu służb ratowniczych pozostawała przytomna w pojeździe. Na desce ortopedycznej i z założonym kołnierzem ewakuowali ją na zewnątrz strażacy w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Kobieta została przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało, byli trzeźwi.

Kolizja na Kościuszki
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Kościuszki
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na czas prowadzonych czynności przez Policję droga w tym miejscu została całkowicie zablokowana.

Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na 32-letniego kierowcę samochodu dostawczego mandat oraz obligatoryjne sześć punktów karnych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE