Kultura | rozrywka | edukacja

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie nagrodzony!

26 listopada 2013 r. Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie ogłosił wyniki konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek w województwie podkarpackim. W roku bieżącym odbywał się on pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Fot. © archiwum GOKiCz w Skołyszynie

Laureatami konkursu zostali:
I nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie
II nagroda – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie
III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa, od 8 do 15 maja 2013, odbyło się 17 spotkań w których uczestniczyło 595 osób. Dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniach autorskich, warsztatach plastycznych, konkursach i zabawach animacyjnych. W ramach OTB zorganizowano między innymi spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, wirtualne spotkanie z Gają Kołodziej, warsztaty plastyczne z projektantka mody Katarzyną Wójcik.

Grupa teatralna TALENTY (działająca przy GOKiCz) z okazji OTB przygotowała przedstawienie „Zapomniani bohaterowie”, na które zaproszeni zostali najmłodsi mieszkańcy gminy. Przedstawienie teatralne przygotowały również dzieci z filii w Święcanach. Przygotowane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece przedstawienie „Dziwny sen Hani” obejrzeli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i koledzy młodych aktorów.
Ze względu na duże zainteresowanie postacią Ojca Klimuszki, dla starszych czytelników zorganizowano spotkanie z Krzysztofem Kamińskim. Podczas spotkani autor książki „Ojciec Klimuszko – życie i legenda” prezentował archiwalne zdjęcia i dokumenty oraz nagrania wypowiedzi duchownego.

Jedną z atrakcji Tygodnia była również Noc Bibliotek organizowana w całej Polsce 10 maja. Biblioteka w Skołyszynie już po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji. W tym roku były to bezpłatne warsztaty decupage dla dorosłych „Fantazje na różne okazje”, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przysieki Nasz Dom”.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE