Kultura | rozrywka | edukacja

Mistrzowie Booktalkingu

W dniu 8 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki zorganizowanego w ramach projektu „Wariacje literackie” przez MBP w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mistrzowie Booktalkingu
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Celem konkursu było promowanie czytania dla przyjemności, rozwijanie świadomości literackiej czytelników, zachęcanie do sięgania po wartościową literaturę. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagranie filmu, który zawierał ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Jury w składzie: Barbara Sokołowska, Marcin Rąpała – DPD, Małgorzata Piekarska oceniając utwory brało pod uwagę oryginalną formę prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulację głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Kamil Bonar
II miejsce – Kamila Szewczyk, Jakub Woźnica

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone filmiki można obejrzeć na stronie bloga projektu:
http://wariacjeliterackie.blogspot.com/2013/11/mistrzowie-booktalkingu.html

Projekt „Wariacje literackie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE