Na drogach

Pasażerka Fiata Seicento ranna w wypadku

Pasażerka Fiata Seicento odniosła obrażenia ciała w wypadku, do którego doszło w niedzielę po godzinie czternastej na drodze powiatowej w miejscowości Nienaszów (gmina Nowy Żmigród). Kierująca samochodem, którym podróżowała poszkodowana kobieta, prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierowcy innego pojazdu.

Informacje oraz zdjęcia uszkodzonych pojazdów otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Michała. Dziękujemy!

Fot. © Michał Wietecha

Do zdarzenia doszło w miejscowości Nienaszów (gmina Nowy Żmigród), obrębie skrzyżowania dróg powiatowych nr 1896R Toki-Krosno i 1901R Nienaszów-Makowiska. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Fiat Seicento prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Toków samochodowi osobowemu Peugeot 407.

Wskutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów ucierpiała pasażerka Fiata Seicento. Została przewieziona przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala, gdzie po wykonaniu szczegółowej diagnostyki stwierdzono u niej uraz kończyny dolnej, kwalifikujący zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierującej i jej pozostałym pasażerom oraz kierowcy drugiego pojazdu nic się nie stało.

U kierowców sprawdzono stan trzeźwości. Wynik badania na urządzeniu bezspornie wskazał w obydwu przypadkach 0,00 promila alkoholu.

Na miejscu swoje czynności wykonywała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Zabezpieczony materiał dowodowy będzie niezbędny w późniejszym postępowaniu prowadzonym w tej sprawie.

Miejsce wypadku zabezpieczał zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz miejscowa jednostka OSP. Ich działania polegały na odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii pojazdów.

Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha
Fot. © Michał Wietecha

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE