Informacje

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Tarnowiec. Łupem złodziei padły pieniądze, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty. W obliczu zebranych dowodów podejrzani przyznali się do przestępstwa.

Policjanci o włamaniu zostali powiadomieni w miniony poniedziałek. Zgłaszający zawiadomił, że ktoś wyważył drzwi wejściowe do jego domu, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodziei padły pieniądze, telefony komórkowe, elektronarzędzia, zegarki i inne przedmioty.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, po rozpytaniu pokrzywdzonego i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. W toku prowadzonych czynności zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma dwóch mężczyzn z gminy Tarnowiec i Jasło. Podejrzani zostali zatrzymani.

W czasie dochodzenia policjanci potwierdzili, że 18 i 27-latek w dniu włamania obserwowali pokrzywdzonego. Gdy wyszedł z domu i udał się do stojącego w pobliżu budynku gospodarczego, podejrzani wyważyli drzwi wejściowe do jego domu, weszli do środka, spenetrowali pomieszczenia i ukradli różne przedmioty. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci odnaleźli skradzione telefony komórkowe. Ponadto funkcjonariusze ustalili osobę, która kupiła pochodzące z kradzieży elektronarzędzia.

W toku postępowania śledczy potwierdzili również, że młodszy z podejrzanych do domu pokrzywdzonego włamał się po raz drugi. Pierwszej kradzieży z włamaniem dopuścił się w lutym br. W obliczu zgromadzonych przez policjantów dowodów, zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE