Kultura | rozrywka | edukacja

Promocja najnowszej bajki Marii Tomasik

Kim jest gąsiorek Kacperek, jakie zwierzątka zamieszkują gospodarstwo Steni i Franciszka, jak wyglądają, i jakie przygody ich spotykają, mogli dowiedzieć się najmłodsi czytelnicy bibliotek gminy Jasło.

Spotkanie autorskie z Marią Tomasik
Fot. © archiwum Biblioteki

W dniach 6-7 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy zorganizowały spotkanie z Marią Tomasik, autorką bajki dla dzieci „W gospodarstwie u Kacperka” i „Przyjaciele Kacperka”.

Maria Tomasik, mieszkanka Sądkowej w gminie Tarnowiec, od najmłodszych lat pisze wiersze i opowiadania. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników. Poezja ludowa autorki została w 2013 r. wpisana na listę JASIELSKICH PRODUKTÓW LOKALNYCH.

Spotkania zorganizowane przez bibliotekarzy, w Ochronce Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Szebniach i Zespole Szkół w Trzcinicy otwierają cykl promujący przygody tego sympatycznego bohatera. Opowieści o figlarnym gąsiorku, tak jak poprzednia część książeczki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Ciekawy tekst z zabawnymi rymowankami, wzbogacony kolorowymi, wyrazistymi ilustracjami bardzo przypadł czytelnikom do gustu. Pytaniom i ciekawości dzieci nie było końca. Opowieści autorki, przeplatane czytanymi przez uczniów wierszykami, wzbudziły wielki aplauz wśród zgromadzonych, a uśmiechy na buziach najmłodszych okazały się najlepszym podziękowaniem i uznaniem dla fantazji autorki.

Książka „Przyjaciele Kacperka”, powstała w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom ZS w Trzcinicy oraz siostrom z Ochronki ZSS w Szebniach za pomoc w realizacji spotkań.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE